Celem gry jest ułożenie zgodnie z klasycznymi regułami wijącego się po całym stole smoka. Cechami charakterystycznymi tej gry są: możliwość dokładanie kamieni tylko do jednej „otwartej” w danym momencie końcówki łańcucha oraz w przypadku braku kamienia do zgrania przymus odkrycia przed sobą jednego ze swoich kamieni. Zasady tej gry są wzorowane na koreańskiej grze w domino.
Cel: domino!
Liczba graczy: 3 lub 4
Rozdanie: po 7 kamieni dla każdego; w przypadku 3 graczy gramy zestawem bez „mydeł”
Spinner: brak
Otwarcie: rozpoczyna zwycięzca poprzedniej partii; wychodzi dowolnym kamieniem deklarując, który koniec jest „otwarty” tzn. do którego należy dołożyć kolejny kamień
Dobieranie: brak talonu
Zasady gry:
- liczba oczek stykających się połówek kamieni musi być identyczna;
przykład: [5|1][1|3][3|2] - kamienie dokładane są tylko do „otwartej” w danej chwili końcówki łańcucha
- gracz po dołożeniu kamienia „zamyka” końcówkę łańcucha i następny kamień należy dołożyć do przeciwległej „otwartej” końcówki łańcucha; dobrze jest posługiwać się markerem (np. monetą) w celu oznaczenia końcówki „zamkniętej”
- każdy gracz dokłada tylko jeden kamień w swojej kolejce
- jeżeli gracz nie ma kamienia, który może zgrać, musi odkryć przed sobą jeden ze swoich kamieni; kamień taki zwany „owcą”, nie będzie już użyty w tej partii do tworzenia „smoka”
Koniec partii: gdy wszystkie kamienie zostaną użyte w grze: dołożone do „smoka” lub zostały „owcami”
Punktacja: każdy gracz liczy swoje „owce” tzn. dopisuje do swojego konta sumę oczek ze swoich „owiec”; gdy któryś z graczy nie ma „owiec” – punkty pozostałych ulegają podwojeniu; „pogromcą smoków” zostaje gracz, który w 10 rozdaniach zgromadzi najmniej punktów!