Picture Domino

W zasadzie jest to odmiana domina szóstkowego bo komplet składa się z 28 kamieni z tą różnicą, że zamiast oczek stosuje się obrazki, kolory czy symbole. Motywów musi być siedem czyli tak jak w zwykłym dominie szóstkowym. Domino to jest uważane powszechnie jak przeznaczone tylko dla dzieci, które nie potrafią liczyć i dlatego obrazki mają motywy z popularnych bajek. Można stosować je w tych grach gdzie możemy obyć się bez liczenia oczek.
Czasami zasady wymagają dostosowania ich do gry za pomocą domina obrazkowego. Najczęściej stosowana modyfikacja dotyczy wygranej „na punkty”: jeżeli żaden z graczy nie zgrał wszystkich swoich kamieni to wygrywa ten, któremu pozostało najmniej kamieni. Pozostałe modyfikacje pozostawia się inwencji graczy.

Bilderdomino

Uważam, że należy zastanowić się czy kupić domino obrazkowe czy tradycyjne – „z oczkami”. Już pięciolatek z powodzeniem gra w domino „z kropkami”. Myślę również, że dla takiego malucha nie bez znaczenia będzie gra „dorosłym domino”. Poza tym kamienie stosowane w dominach obrazkowych są na ogół nieporęczne i nie można stawiać ich na krawędzi podczas gry. Są również droższe. Z drugiej strony jeżeli maluch otrzyma już takie domino to grajmy z nim. Domino uczy bowiem: cierpliwości, spostrzegawczości, logicznego myślenia oraz umiejętności zwyciężania jak również godnego przyjmowania porażki.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s