Domino dziewiątkowe DIY

czyli jak samodzielnie wykonałem domino dziewiątkowe.

Do wykonania domina dziewiątkowego użyłem dwóch kompletów domina szóstkowego. Można kupić je w sklepach „wszystko po 4 złote”, kioskach lub w sklepach z zabawkami. Kamienie są drewniane, pomalowane na czarno z białymi kropkami. Kamienie posiadają oryginalnie zaznaczone miejsca do malowanie kropek! Na awersie znajduje się często odcisk smoka. Całość zapakowana jest w drewniane, niemalowane pudełko. Ten wspaniały wyrób chińskiego przemysłu zabawkarskiego można nabyć w Polsce w cenie od 3,5 do 5 PLN.
Ponieważ jakość tego domino jest adekwatna do jego ceny sugeruję zakup 3 kompletów. Przy tej cenie to nie robi różnicy a komfort pracy i efekt lepszy.

9tki_01_02

Potrzebne narzędzia:
– farba (użyłem czerwonego hammerite’a ale polecam lakier do paznokci)
– patyczek do robienia kropek (użyłem dziecięcego pędzelka)
– mazak czarny typu „permanent” jako korektor
– scyzoryk
Dodatkowo przydadzą się jeszcze: rozpuszczalnik, stare gazety do wyłożenia miejsca pracy oraz ręczniki kuchenne.

Kropki malujemy patyczkiem pokrywając oryginalne, białe kropki oraz stawiając nowe w puste miejsca. Komplety należy tak podzielić aby nie musieć całkowicie usuwać oryginalnych kropek. Niezbędne korekty oryginalnych kropek wykonujemy ostrożnie posługując się scyzorykiem i czarnym mazakiem. Źle wykonane przez siebie kropki możemy usunąć przed wyschnięciem farby za pomocą ręcznika kuchennego zwilżonego rozpuszczalnikiem.
Malowałem w dwóch turach: pomalowałem pierwszy komplet domina szóstkowego zastępując białe kropki czerwonymi a następnie z drugiego wykonałem „siódemki”, „ósemki” oraz „dziewiątki”. W ten sposób jedno podwójne „mydło” powinno pozostać w zapasie.

9tki_03_04

Do przechowywania tak wykonanego kompletu kamieni domina dziewiątkowego użyłem przezroczystego pudełka po dyskietkach 3,5″.
Komplet domina można przechowywać w pudełku kartonowym własnej roboty, puszce po herbacie, płóciennej sakiewce czy też słoiku po dżemie. Słoik taki z umieszczonym w środku kompletem domina należy postawić na kuchennej półce w widocznym miejscu aby zachęcał do rodzinnej partyjki przy kuchennym stole.

[Kuba Libre © 2004]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s