Double-Hand

 

Jest to uproszczona adaptacja starożytnej chińskiej gry hazardowej Pai Gow. Jej celem jest utworzenie z trzech otrzymanych kamieni dwóch „rąk” o wyższej wartości niż bankier. Przypomina ona nieco zachodnie gry rodem z kasyna jak „Black Jack”, „Poker” czy „Bakarat”.

Cel: uzyskanie dwóch „rąk” o wyższej wartości niż bankier
Ilość graczy: 2-7
Rozdanie: po 3 kamienie
Ręce:
Gracz układa 3 kamienie dłuższymi bokami obok siebie. „Ręce” tworzą odpowiednio górne i dolne połówki kamieni. Wartości „rąk” to ostatnie cyfry z sumy oczek na połówkach górnych lub dolnych kamieni czyli wartość maksymalna „ręki” może wynosić 9.

double_hand przykład
ręka wyższa: 9 bo 3 + 5 + 1 = 9
ręka niższa: 3 bo 3 + 6 + 4 = 13

Z trzech kamieni gracz może utworzyć 8 kombinacji dwóch „rąk”. Gracz (bankier) stara się przekładając kamienie utworzyć dwie najkorzystniejsze dla siebie „ręce”.
Bankier: w pierwszym rozdaniu bankierem jest osoba wyznaczona przez losowanie; bankier traci swoją funkcje na rzecz kolejnego gracza jeżeli nie wygra w rozdaniu z żadnym z graczy
Przebieg gry:
W każdym rozdaniu gracz gra przeciwko aktualnemu bankierowi.
Bankier rozdaje po 3 kamienie dla graczy i siebie. Bankier oraz każdy z graczy stara się utworzyć dwie najmocniejsze „ręce”: „wyższą” i „niższą”.
Każdy z graczy konfrontuje swoje „ręce” z „rękami” aktualnego bankiera.
Gracz (bankier) wygrywa tylko wtedy jeżeli jego „ręka wyższa” przebiła „rękę wyższą” przeciwnika oraz „ręka niższa” przebiła „rękę niższą” przeciwnika! Jeżeli tylko jedna „ręka” przebija „rękę” przeciwnika jest remis, który nie przynosi punktów żadnej ze stron.
Punktacja: jeżeli gracz (bankier) wygrał to dopisuje do swojego konta różnicę pomiędzy wartościami „rąk” swoich i przeciwnika; bankier czyni tak osobno dla każdego z graczy
Koniec rozgrywki: jeden z graczy uzyskał 150 punktów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s