Domino Simpsonów

Gra w domino pojawia się w 20. odcinku 14. sezonu „Simpsonów“. Homer Simpson daje w nim bezcenną aczkolwiek nieco kuriozalną radę grającym w plenerze seniorom, przyjaciołom jego ojca Abrahama, którzy mieszkają z nim w Dom Spokojnej Starości w Springfield. Są to Asa Hassan (znany bardziej jako Stary Żyd) oraz Jasper Beardly:
simpsonowie
W 2000 roku w 11. sezonie „Simpsonów“ wyemitowano odcinek, w którym Lisa Simpson zostaje, jak sam to dumnie podkreśla, “pierwszą heteroseksualną prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki“. Zastępuje na tym stanowisku Donalda Trumpa, którego prezydentura właśnie co doprowadziła do upadku amerykańską ekonomię. Trump jako prezydent to miała być wówczas surrealistyczna groteska ale się spełniło w 2016 roku. Na szczęście zanim doprowadził do gospodarczego krachu podziękowano mu po jednej kadencji i w zeszłym tygodniu czmychnął był z Białego Domu. Wprawdzie nie zastąpiła go kobieta ale prawie. Kamala Harris oficjalnie jako pierwsza kobieta objęła urząd wiceprezydenta USA. Jej ojciec pochodzi z Jamajki, a mama z Indii, ale ona o sobie mówi: „jestem dumną Amerykanką”. Na Kapitolu pojawiła się na fioletowo i w perłach czyli w podobnej stylizacji jaką miała Lisa Simpson jako serialowa prezydent USA. Przypadek?
kamalavslisa
1. szalonym wielbicielem „Simpsonów“ jest mój brat…
2. wpis trochę rysunkowo-satyryczny ale przecież odszedł Wielki Papcio Chmiel…
3. ale i w naszej rodzimej kreskówce „Włatcy móch” pojawiło się zdarzenie, która zaczyna się spełniać: w 2007 roku został wyemitowany premierowy odcinek „Lekcja 36: Szczypionka dla Frycka”, w którym klasa głównych bohaterów została poddana kwarantannie po tym jak zachorowali po zaszczepieniu szczepionką „made in NATO”!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s